×

Dans le métro de Paris

Nejbližší termín představení:
07.06.2016 (16:40-17:10)
Místo konání:
DIvadlo II. pád. Jana Uhra 169/11, 602 00 Brno

Sedněte s námi do metra a užijte si parádní jízdu! Nudit se rozhodně nebudete? A o co že to vlastně jde? Mrkněte na plakát a přijďte již toto úterý!

Pařížské metro je jedním z prostředků městské hromadné dopravy, které zajišťují přeprav osob ve městě a v přilehlých částech Paříže. V současnosti zahrnuje metro 16 linek, z nichž většina jezdí pod zemí. Celková délka všech tras představuje 220 km. Metro se stalo jedním ze symbolů Paříže díky své typicky husté síti a jednotnému secesnímu architektonickému stylu, který v něm převládá. První linka metra byla slavnostně otevřena díky Světové výstavě v roce 1900. Na konci 20. století byla v Paříži otevřená první plně automatizovaná linka číslo 14.
Le métro de Paris est un des systèmes de transport en commun desservant Paris et son agglomération. Il comporte 16 lignes, essentiellement souterraines, totalisant près de 220 km. Devenu l’un des symboles de Paris, il se caractérise par sa densité de son réseau au le cœur de Paris et par son style architectural homogène influencé par l’Art Nouveau. La première ligne du métro de Paris a été construite grâce à l‘Exposition universelle en 1900. Le métro de Paris a inauguré à la fin du XXe siècle une nouvelle ligne entièrement automatisée, la ligne 14.

Dans le métro de Paris